Dynasty tietopalvelu Haku RSS Vihdin kunta

RSS-linkki

Kokousasiat:
http://vihti02.oncloudos.com:80/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetingitems&show=30

Kokoukset:
http://vihti02.oncloudos.com:80/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetings&show=30

Kunnanvaltuusto
Pöytäkirja 03.06.2019 klo 18:00 - 20:29 / Tarkastettu

Pykälä   Otsikko  Muutoksenhakuohje Pöytäkirja PDF-muodossa
18   Kunnanvaltuuston puheenjohtajan ja varapuheenjohtajien vaali toimikaudelle 1.6.2019-31.5.2020
19 Perusturvakuntayhtymä Karviaisen tarkastuslautakunnan vuoden 2018 arviointikertomus
20 Perusturvakuntayhtymä Karviaisen vuoden 2018 tilinpäätös
21 Vuoden 2018 arviointikertomus
22 Vuoden 2018 Tilinpäätös
23 Henkilöstöraportti 2018
24 Vihdin kunnan rakennusjärjestyksen hyväksyminen
25 Maapoliittisen ohjelman päivittäminen
26 Vihdin kunnan rakennusomaisuuden salkutuksen päivittäminen
27   Kunnanhallituksen vaali toimikaudelle 1.6.2019-31.5.2021
28   Eron myöntäminen luottamustehtävästä ja uuden jäsenen valinta kaavoitus- ja tekniseen lautakuntaan
29   Eron myöntäminen luottamustehtävästä ja uuden jäsenen valinta lasten ja nuorten lautakuntaan
30   Eron myöntäminen ja uuden jäsenen valinta lasten ja nuorten lautakuntaan
31   Eron myöntäminen ja uuden varajäsenen valinta lasten ja nuorten lautakuntaan
32 Ilmoitusasiat
33 Valtuustoaloitteet
34 Talousarvion 2019 muuttaminen, perusopetuksen lisämääräraha

Osallistuja Tehtävä
Viljanen Eerikki puheenjohtaja
Aronen Erkki 1.varapuheenjohtaja
Lehtola Kim 2. varapuheenjohtaja § 18, jäsen §:t 19-34
Hallenberg Teija jäsen
Hampori Harri jäsen
Hatanpää Olli Pekka jäsen
Honkavaara Vesa jäsen
Hynnälä Jarmo jäsen
Ikonen Liisa jäsen
Ikonen Olli jäsen
Karjalainen Tapio jäsen
Laitinen Veli-Matti jäsen
Lasanen Mikko jäsen
Leino Teemu jäsen
Maarto Kalervo jäsen
Malmgren Varpu-Leena jäsen
Mattila Terhi jäsen
Metsäkivi Sari jäsen
Mäntyvaara Jaana jäsen
Neuvonen Mia jäsen
Nuotio Suvi jäsen
Pietilä Markku jäsen
Pulkkinen Pentti jäsen
Ripatti Janne jäsen
Rodas-Peräkylä Karita jäsen
Saario Pasi jäsen
Salonen Pasi jäsen
Seppä Antti jäsen
Seppälä Heidi jäsen
Sundberg Tuija jäsen
Syrjälä Laura jäsen
Terkomaa Leila jäsen
Uusitalo Arja jäsen
Viherkanto Kai jäsen
Viherkanto Kari jäsen
von Wehrt Mike jäsen
Åhlgren Päivi jäsen
Jokinen Niina varajäsen
Komu Emilia varajäsen
Tallqvist Jussi varajäsen
Wermundsen Katri varajäsen
Örnberg Jarno varajäsen
Eerola Erkki kunnanjohtaja
Nordberg Noora pöytäkirjanpitäjä
Arvola Anne talousjohtaja
Kokkinen Matti tekninen johtaja
Ojajärvi Marjo sivistysjohtaja
Pohjola Päivi henkilöstöjohtaja
Ståhl Petra elinvoimajohtaja

Nähtävilläolo  
Kunnan yleisessä tietoverkossa 10.6.2019